Seitsmes Tallinn Fringe Festival täidab Tallinna kultuuriklubid, galeriid, angaarid ja toimumislavad enam kui 200 erineva lühietendusega. Publikuni jõuab etendusi alates burleskist, tsirkusest ja komöödiast kuni muusika, tantsu, teatri ja nende žanrite kõikvõimalike segudeni. Tallinn Fringe Festival toimub kuni 18. septembrini.

Etendused, mida saab näha festivali esimesel nädalal (21-27.08):

AFTRWRK baar esitleb koomiku Žana Fejzić (Bosnia/USA) soolotundi Chameleon (“Kameeleon”), kus Žana navigeerib Saksa bürokraatia, immigrantide traumade ja tutvumiskatastroofide vahel. Pianist Tim Barton (Suurbritannia) viib kuulajad muusikalisele rännakule oma originaalteostega, mis kätkevad endas jazzi, bluusi ning boogie-klaverit kontserdil Rhapsody in Chicago Blues.

AnkruSAALis, Põhjala tehases, saab kuulata erinevat muusikat: Mark Logan (Eesti) toob kuulajani psühhadeelsed neo-grunge kõlad, mis on inspireeritud 60ndate ja 90ndate kultusbändidest The Beatles, Queen ja Oasis. Lätlane Reinis Jaunais viib meid muusikalisele rännakule oma reisikogemustest, segades meisterliku kitarri mängimise loopimise ja löökpillidega. Sten Erik Allikas (Eesti) teeb oma lavadebüüdi muusikalise komöödiaga, mis on esimene seda tüüpi etendus Eesti koomikute seas.

Teatribaaris Heldeke! saab nädala jooksul näha artiste Eestist ja välismaalt. Pablo Lechuga Hispaaniast toob meieni absurdikomöödia hullumeelsete tegelastega etenduses Elephant in The Room (“Elevant toas”); Heli Pärna (Eesti) komöödia Adventures of the White Unicorn (“Ükssarviku seiklused”) joonistab pildi Heli elust välismaal, Eestis ja Tinderis. Poola koomik Kat Nip asub avastama müsteerit peale raju õhtut Berliinis etenduses Blackout (“Teadvusekaotus”). Lisaks astuvad üles: Vivek Ravi Indiast komöödiaga Dark & Drunken (“Tume ja purjus”), hilisõhtune huumorikas etendus kollektiivilt Stand Spotlight Comedy ning äsja lavadebüüdi teinud muusikaline grupp Mona da Vinci (Eesti) üllatab omanäolise progressiivse elektro-popiga.

Õduses Rataskaevu 6 kunstigaleriis kuuleb Filippos Malandrakist (Kreeka) akustilisel kitarril, viies kuulajad intiimsele rännakule oma elust – õndsuse ja eufooria kõrgpunktidest, millele järgneb valu ja tühjuse madalseis. 

Festivali kava täieneb iga päev. Vaata kogu kava fringe.ee